Aji morin eskivi, budrir mudr chovildá, aji beji eskivi, tašijirár boká chovildá.

Ať žijí duchové!

14. července 2011 v 3:08 | el-pavstrom
Spomenul som si pri tejto príležitosti na milý a úsmevný film pre deti, preto som jeho názov dal do nadpisu. Pravda je taká, že by som sa rád stretol s duchom, lepšie povedané komunikoval s ním. A pravda je aj taká, že sa mi to doposiaľ nikdy nepodarilo.
Nepopieram možnosť existencie niečoho, čo pre nedostatok názvoslovia nazývajú ľudia slovom duch, ale nemôžem ani vylúčiť možnosť, že žiadny duch neexistuje. Prečo?
Pripúšťam, že vo vesmíre je ešte veľa nami neobjavených či nevysvetlených úkazov. Na druhej strane zase oko je najľahšie oklamateľný zmyslový orgán. Najjednoduchšie sa to dá dokumentovať existenciou filmu a televízie. Pri premietaní filmu sa len v rýchlom slede za sebou pohybujú nehybné fotografie a predsa to vnímame ako pohyb. Ešte zaujímavejšia je obrazovka. Na nej sa v ktoromkoľvek okamihu nachádza len jeden (!) svietiaci bod, ale pri tej veľkej rýchlosti, s akou prelietava cez riadky obrazovky sa naše oko nedokáže prispôsobiť a opäť máme pocit obrazu - či už nehybného, alebo pohyblivého. Nuž, kto má potom veriť takémuto zmyslovému orgánu na 100%...?
Dokážem si predstaviť, že by sa na projekciu duchov používala holografia. A to je tak všetko, čo by som k tejto problematike mohol napísať, pretože tvrdenie niekoho, že komunikoval s duchom, resp. ho videl, je len tvrdením a nemá hodnotu dôkazu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nebudovce.blog.cz nebudovce.blog.cz | 14. července 2011 v 8:06 | Reagovat

Dřív lidi také říkali, že radiové vlny neexistují, protože je nemohou dokázat. Nikdo je neviděl a přístroje na to ještě neměli. Stejně tak mluvili o elementárních částicích. Jednoho dne bude možné dokázat i existenci duše, ale to budeme zase muset být na jiné technologické úrovni. Jinak více info o duších nalezneš na mém blogu.

2 Majka Majka | 15. července 2011 v 9:18 | Reagovat

[1]: Nesouhlasím s tím, že bychom na potvrzení existence duší potřebovali nějakou techniku. Jde právě o to, že se musíme duchovně zdokonalit, naladit se na vyšší dimenze, abychom dokázali buď vidět, nebo slyšet, nebo vnímat přítomnost něčeho, co se nachází v jiné dimenzi.
Ach Pavle,...ty patříš k lidem, kteří razí heslo" na co si nesáhnu, co nevidím, co mě fyzicky nenakoplo, to neexistuje"...viď ? :-) Škoda slov :-)

3 Majka Majka | 15. července 2011 v 9:26 | Reagovat

Je ale pravda, že to, co vidíme nebo vnímáme přes vyšší čakry, hlavně přes čakru třetího oka může být někdy klamné. Protože tady máme možnost vytvářet svojí realitu a sebe v ní. Právě proto v životě dostáváme to, co dostáváme. Ale marně to tu píšu :-)

4 el pavstrom el pavstrom | Web | 15. července 2011 v 20:30 | Reagovat

majka - aj ja rád snívam a predstavujem si, ale sny sa nerealizujú. keby som sa držal iba nepotvrdených predstáv, dopadol by som  "jak sedláci u chlumce" (nad cidlinou). a ako dopadli? na držku... :-)

5 Majka Majka | 16. července 2011 v 9:11 | Reagovat

Snění je sice moc dobrá věc a pokud je snění i do detailů promyšlené, může se splnit. Tys mě ale vůbec nepochopil. Měla jsem na mysli určitou schopnost, která nám byla dána už od té doby, co jsou lidi na zemi. Jsou jedinci, co jí umí perfektně používat. je jich zatím málo. Ale i my všichni to už trošičku  umíme. Někdo víc, někdo míň si touvědomuje. A Pavle, je začátek doby, o které esoterici píšou, jak je nám nakloněna se právě teď něco takového naučit. Jen se obávám, že první naše schopnosti tohoto druhu přinesou velké zmatky, ba i katastrofy. Bude dlouho trvat, než se lidi s tím naučí zacházet. A je nás už hodně, co jsme právě kvůli takovým schopnostem opravdu na tu džku už párkrát padli :-)) Raději nepsat, protože u někoho pak člověk může být za chorýho...:-)

6 Zachary Zachary | E-mail | Web | 25. října 2011 v 1:41 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama