Aji morin eskivi, budrir mudr chovildá, aji beji eskivi, tašijirár boká chovildá.

Listopad 2012

Už je mi to jasné..

4. listopadu 2012 v 0:34 | el-pavstrom
Súčasná hospodárska, spoločenská aj kultúrna kríza sa rozširuje na veľkosť pandémie. Celý svet nejakým spôsobom postihla, či (výnimočne) ešte len postihne. Vo všeobecnosti sa dá nazvať krízou hodnôt. Dnes už nič nikomu nie je sväté a najviac oslavovaní sú tí najbezohľadnejší zbohatlíci. "Peniaze nesmrdia."
Na ilustráciu, ako rôzne sa dá vyjadriť tá istá myšlienka, sem dávam nasledujúci e-mail, ktorý som nedávno dostal. Možno niekomu pomôže pochopiť, ako sa bohatne a že z poctivej práce sa ešte nikto nestal milionárom, ako o tom svedčí aj minipríbeh, ktorý sem umiestňujem ešte pred tým mailom:
Rozhovor so známym multimilionárom
- O vás je známe, že ste začínali ako čistič topánok na ulici. Ako ste sa nakoniec v ypracovali až na súčasnú pozíciu?
- Áno, to je pravda. Desať rokov som trpezlivo deň čo deň čistil topánky okoloidúcim. Až som sa konečne dočkal - zomrel mi bohatý strýko a odkázal mi svoje milióny...
A teraz ten mail:

Vážení přátelé jestli máte problém pochopit současnou celosvětovou finanční krizi, podáváme vám pomocnou ruku.
Věnujte prosím pozornost následujícím řádkům:
Kdysi v Indii do jedné vesnice přijel muž a oznámil vesničanům,že vykupuje opice a za každou dá 3 dolary. Vesničané věděli, že v okolí je mnoho opic, a tak přestali hospodařit na své půdě a všichni šli chytat opice. Muž opravdu koupil stovky opic za dohodnutou cenu.
Ale počet opic v přírodě se brutálně snížil.tím vesničané polevili v úsilí a vrátili se k farmaření.
Nato muž oznámil, že bude kupovat opice po 7 dolarech. Toto znovu vyburcovalo vesničany a opět začali chytat opice. Ale počty opic se zase snížily a lidé se vrátili na svoje farmy.
Muž zvýšil nabídku na 10 dolarů, ale již bylo velmi těžké chytit nějakou opici muž tedy oznámil, že bude kupovat opice za 50 dolarů za kus, a protože musí na čas odjet do města, bude ho zastupovat jeho asistent, který bude jeho jménem opice vykupovat.
Jakmile muž odjel, asistent svolal vesničany a řekl:
" Podívejte se, v těchto klecích je 5000 opic, které můj šéf už od vás koupil. Každá tahle opice má teď cenu 50 dolarů. Já vám je prodám za 30 dolarů; a až se šéf vrátí z města, vy mu je můžete prodat po 50 dolarech."
Vesničané dali dohromady všechny úspory a opice koupili zpět.
Od té doby už nikdy neviděli šéfa ani jeho asistenta. Pouze opic bylo všude okolo jako na začátku - a peníze zmizely.
Pokud jste trik pochopili - vítejte na Wall Streetu a v MMF!
A už víte, proč nám zlikvidovali naše ZPS závody přesného strojírenství, závody Kolben-Daněk, Švermovy, Šmeralovy závody, Teslu - elektrotechnicu, TRIOLA, výrobu košil, výrobu koberců, OP Prostějov - oblečení, hutě a slévárny, a v zemědělství chovy skotu, prasat, drůbeže a proč se všude seje řepka?, mizí ovocné sady, zelenina, brambory, mlékárenské závody mizí jeden po druhém, jsme soběstační již jen v tom, jeden druhému - závidět i to hovno, které nám ještě zbývá
Ospravedlňujem sa za ten možno až vulgárny výraz, ale bolo by smiešne, keby tam namiesto neho bol dajme tomu výraz trus..